Warning: getimagesize(/data/web/virtuals/128741/virtual/www/wp-content/uploads/2018/02/logo-kulate-1.png): failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/128741/virtual/www/domains/nassvet.eu/wp-content/themes/bridge/title.php on line 85

Údolím Oslavy

Dnešní nádherný den jsme využili krátkou 11km dlouho procházkou v údolí Oslavy, který se nachází nedaleko Oslavan u Brna. Celá trasa Vám nezabere dle než 3 hodiny.

Pro naše potřeby jsme jako výchozí bod zvolili rozcestí na okraji obce Ketkovice. V obci se nachází také Gotický kostel sv. Kateřiny ze 14. stol., který byl pro zchátralost v 18. stol. zbořen a nově postaven r. 1780.

Nejvíce atraktivní z celého našeho výletu bylo okolí Senoradského mlýna,  starobylý Ketkovický mlýn (písemně doložen r. 1642) a zbytky zříceniny hradu Levnov odkud se Vám naskytne krásný výhled do do údolí řeky Oslavy, na zříceninu Kraví hora nebo Malou skálu. Tento hrad je tak často tak nazýván jako „Ketkovický hrad“, nachází se na 120 m vysokém skalním ostrohu.

V okolí se nachází i spousta dalších krásných míst na které při našem dnešním výletě nezbylo místo. Jako malý příklad uvedeme vyhlídku ze skalního ochozu „Velká skála“ nebo pozůstatky hradu Kraví Hora ze 14. století.

Pokud někoho naše tipy nezaujali, určitě pro něj nebude procházka údolím nudná a nezajímavá, každý si zde najde to co na přírodě obdivuje nejvíce.

 Počasí dnes vypadalo jako z pohádky, jasná sluneční obloha podpořena nádherně zbarvenou podzimní krajinou působila jako náplast na všechny neduhy běžného pracovního života.

Společnost nám opět dělali lídé se kterými je radost cestovat.  V dáli sice vykukovali Dukovanské chladící věže, ale celkově to na atmosférun tohoto kouzelnho místa nemělo vliv.

Najíst se cestou nikde nelze a tak doporučujeme vzít si sebou menší svačinku.


GPX Trasy ke stažení
Geocaching v lokalitě