Do českého ráje se vždy moc rádi vracíme. Tentokrát jsme se sem vydali v tento zimní čas, protože tato lokalita má i v zimním období své kouzlo. Můžete si zde užít rozmanitost české přírody se sněhovými čepičkami a navíc bez davů turistů. Ubytovali jsme se v našem oblíbeném penzionu Michelle, odkud je nádherný výhled přímo na skalní město. Tento penzion vřele doporučujeme i rodinám s dětmi, protože zde máte k dispozici velkou zahradu, kde najdete bazén, dětské brouzdaliště a mnoho jiného za přijatelnou cenu. V penzionu jsou navíc plně vybavené kuchyňky, ale pokud dáváte přednost jídlu v restauraci tak máme vyzkoušený Bowling Sedmihorky, který je vzdálený cca 2.5 km od penzionu.

10403555_10205238886925089_2066612978757067031_n

Ráno kolem 9 hod jsme zanechali automobil na parkovišti u Dnebohu a odtud se vydali po modré turistické značce cca 1km ke Drábským světničkám, které patří mezi nejvyhledávanější místa Českého ráje a to především kvůli dalekému výhledu do okolní krajiny. Zde se zachovaly většinou jen tesané světničky v pískovci bývalého skalního hradu, ale i přesto se jedná o kouzelné místo s tajemnou atmosférou. Po důkladném prozkoumání všech zákoutí a nádherných vyhlídek přišel čas na přesun, tentokrát po červené turistické značce ke skalnímu hradu Klamorna. Nečekejte zde hrad, ale jenom jeho zbytky s pěkným výhledem , cca 200m odtud(zpět) se nachází poměrně romantické místo Píčův statek ze kterého tu zbyly obvodové zdi a pár sklepení. Vše je volně přístupné.

11001871_10205238889645157_8518436709344008808_n

Odtud už jsme zvolili cestu po turisticky neoznačené cestě dolů z kopce a tím si udělali pěkný, i když kratší okruh s odlovem jedné earthcache. Těm z Vás, kteří nikam nespěchají, doporučujeme vyrazit dále po červené značce k rozcestníku Skalka, odtud po zelené k pěknému výhledu do kraje Mužský, dále na rozcestí Na krásné vyhlídce a po modré přes Studený průchod zpět k parkovišti. Tento okruh má cca 8,1km a myslíme si, že se jedná o velmi hezkou celodenní procházku.

Náš okruh měl pouze cca 2,1km a cesta nám trvala 3 hodiny, ale bylo to ovlivněno naším focením a testováním nové GoPro Hero 4 kamery, jinak se tento okruh dá zvládnout v mnohem kratším čase :). I přes naše loudání cestou jsme měli před sebou ještě celé odpoledne, a proto jsme si přejeli autem do obce Besedice. Toto místo byl ideálním výchozím bodem pro návštěvu místních zajímavostí. Prvním naším zastavením byla Vyhlídka na Vysoké skále odkud je krásný výhled směrem ke Kozákovu. Dostanete se k ní po červené tur. značce. Po modré značce se dostanete do Skalního labyrintu, který se nachází se v blízkosti bývalé modlitebny Kalich. Jsou zde spletité uličky bludiště, které jsou tak úzké, že jen málokdo z dospělých se jimi může protáhnout, a proto je určeno především dětem, které jistě učaruje tajemné zákoutí uprostřed labyrintu. Odtud nás celý zbytek okruhu doprovázelo žluté turistické značení, které nás provedlo přes Husníkovu vyhlídku , jeskyni Matěje Krocínovského, vyhlídku Kde domov můj a Vrch Sokol odkud je úžasný výhled na Suché skály, Černou studnici a při dobré viditelnosti i hřbety západních Krkonoš. Poté už nás čekal pouze sestup lesem na výchozí místo okruhu na rozcestí U Kalicha a návrat k parkovišti.

10986719_10205238888645132_4056539916883440503_n

Závěrem dne jsme se chtěli podívat na skalní hrad Vranov ( Pantheon), ale bohužel ten je bohužel v zimní sezoně uzavřen a proto jsme navštívili alespoň volně přípustná místa v okolí. Určitě se sem v budoucnu vrátíme 🙂

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..