Dovolená v Itálii

V létě jsme se vydali na poznávací zájezd do Itálie, konkrétně do Říma, Neapoli, Pompejí, na sopku Vesuv a Sorrenta.

Celé tři dny jsme měli krásné počasí a viděli spoustu zajímavých míst. První den nás ráno čekala prohlídka Vatikánu. Ten se nachází uprostřed Říma a je od něj oddělen hradbami. K hlavním pamětihodnostem Vatikánu patří bazilika svatého Petra a fresky Michelangela v Sixtinské kapli. Potom jsme se s průvodcem vydali na prohlídku nejznámějších míst jako je – Koloseum, kde se sehrálo mnoho gladiátorských zápasů, Pantheon, chrám zasvěcený všem bohům, postavený v dávných dobách Římany i Forum Romanum, které bývalo centrem veřejného dění. Cílem každého návštěvníka Říma je vidět fontánu di Trevi. Legenda tvrdí, že když do fontány vhodíte minci, v budoucnu se tam opět vrátíte. Jiná báje zase praví, že když do fontány vhodíte druhou minci, naleznete v Římě svou pravou lásku, a když vhodíte další, budete mít v Římě také šťastnou svatbu (my už pravou lásku nalezli a proto jsme vhodili do fontány jenom jednu minci a moc rádi se sem ještě vrátíme ). Poslední památkou dne byli Španělské schody a Andělský hrad.

Druhý den ráno nás čekala návštěva proslulé sopky Vesuv, kde jsme se prošli okolo kráteru. Sopka měří 1279 metrů a k jejímu kráteru vede 11 kilometrů dlouhá silnice. Z vrcholku jsme se kochali nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Poté jsme se přemístili do Pompejí, které sopka Vesuv v roce 79 svou erupcí doslova pohřbila. V rámci zájezdu se nám také naskytla příležitost navštívit Neapol, třetí největší italské město a mnohými také považované za nejkrásnější město Itálie. Viděli jsme hrad Castel Nuovo, Galerii Umberto, Teatro San Carlo, Piazza del Plebiscito, královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola.

Poslední den byla na programu návštěva Capri, které vyrůstá z vod neapolského zálivu. My jsme se, ale rozhodli pro vlastní program a na Capri se z ostatními účastníky zájezdu nevydali. Zůstali jsme v městečku Sorrento a bylo to nejlepší rozhodnutí Capri má určitě svoje kouzlo a je velmi navštěvováno, ale vzhledem k tomu že se jedná o malý ostrov tak právě kvůli jeho návštěvnosti je zde spíše hlava na hlavě což nám potom potvrdili i ostatní kteří se na ostrov vydali. Sorrento je jedním z nejznámějších letovisek v Kampánii. Leží 48 km jihozápadně od Neapole a žije zde 17 000 obyvatel. Je to městečko malebně položené mezi sady citronovníků a pomerančovníků na lávových terasách nad mořem. Neztratilo nic ze svého dávného kouzla. Díky geocachingu jsme zde objevili ukryté laguny a měli tak možnost si užít naprosto úžasné koupání v soukromí 🙂

 

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..