Do Jeseníků se vždy moc rádi vracíme ať už v letním obdobím za turistikou a nebo v zimě kdy jsou zahaleny do sněhobílé pokrývky a mají tak své neodolatelné kouzlo.

Nyní jsme se sem vydali v letním období na víkend kdy první den jsme zvolili spíše relaxační program s návštěvou Čertových kamenů, které jsou nejvýznamnější horolezeckou oblastí na Jesenicku.Leží zhruba 3 km od Jeseníku směrem na Zlatý Chlum. U skal se nachází stejnojmenná turistická chata. Ke skalám se lze dostat po modré turistické značce, nebo po asfaltové cestě z Jeseníku kde přímo u chaty můžete zaparkovat svoje vozidlo za menší poplatek. Na vrcholku skal je umístěna vyhlídka ke které vedou žebříky a je odtud krásný výhled do údolí řeky Bělé.

Odtud jsme se jeli podívat do Lázní Jeseník kde jsme si udělali procházku na kolonádu a sluneční stráň, která je přímo za Priessnitzovým Sanatoriem, na níž se nachází několik obrazců z malých kamínků a trojrozměrných „soch“ z obrovských kamenů, z nichž je nejznámější Sluneční brána – dva kameny svisle postaveny a třetí na ně položen vodorovně.

V neděli jsme se vydali na Červeno-horské sedlo přes Šerák do Filipovic (cca 20km) 🙂

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..