Léčivý nápoj z červené řepy

 • Léčivé účinky

  • Šťávu z červené řepy se doporučuje pít dlouhodobě jako výbornou prevenci před nejrůznějšími chorobami.

   Pije-li se červená řepa  čistá a ve větším množství než jedna sklenička, může její silně čisticí účinek způsobit točení hlavy nebo pocit nevolnosti. Přičítá se to reakci jater. Podle mých zkušeností je lepší začít s malým množstvím šťávy z červené řepy a větším množstvím šťávy z karotky a podíl z červené řepy pozvolna zvyšovat.

   Denně vypitá půllitrová dávka takového nápoje by měla dobře působit proti nejrůznějším krevním chorobám. Stejně tak se tento nápoj v rámci přírodní léčby doporučuje při všech formách rakoviny. Podle amerického léčitele Johna Heinermana se řepná šťáva doporučuje i pro nápravu škod způsobených na vnitřních orgánech přemírou pití alkoholu a užíváním drog. Řepa není vhodná pro lidi s močovými kameny a pro diabetiky. Obsahuje totiž poměrně mnoho sacharózy.

   Účinky štávy  pro sportovce :

   Vědci z univerzity v Exeteru zjistili, že červená řepa zvyšuje vytrvalost. Je to způsobeno tím, že červená řepa obsahuje vysoké procento nitrátu. Ten snižuje potřebu kyslíku ve svalech a tím pocitově vnímáte stejné zatížení jako nižší. Při tom nitrát rozšiřuje cévy a tím zvyšuje průtok krve.

   Každopádně se nedoporučuje pít šťávu z červené řepy dlouhodobě  v takovém množství, protože v tom případě by se vám v těle mohly začít tvořit nitrosaminy. Před závodem nebo těžkým tréninkem si dejte půl litru šťávy z červené řepy( 2,5 hodiny před), mělo by to působit 6 – 7 hodin.

4 komentáře
 • Catherine Ribbon
  Posted at 10:48h, 20 května Odpovědět

  Vypadá to nádherně! 😮 Ale já nemám ráda šťávu ze zeleniny, takže to asi nebude nic pro mě. :/ 🙂

  • Andria Love
   Posted at 20:31h, 20 května Odpovědět

   Všechny zeleninové šťávy také nemusím, ale tuto kombinaci mám ráda:)

 • Corra C.
  Posted at 18:13h, 20 května Odpovědět

  Já červenou řepu snesu, jen když je rozmixovaná s jabkem. Škoda, že ty nejzdravější věci chutnají vždycky tak hrozně. 😀 Jinak na fotce to vypadá skvěle. 🙂

  • Andria Love
   Posted at 20:27h, 20 května Odpovědět

   Taky mám štávu z červené řepy raději s jablkem:)

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..