I když byl začátek února,  venku to tak rozhodně nevypadalo.
Přesně proto jsme se rozhodli vyrazit po dlouhé době zase na Pálavu. Tentokrát netradičně nikoliv do Pálavských kopců, ale přesně na opačnou stranu Novomlýnské nádrže.
Jako výchozí bod nám velmi dobře posloužila obec Zaječí v níž jsme naše auto zanechali kousek za kostelem. Po zeleně značené polní cestě jsme si to namířili až na samotný vrchol Přítlucké hory. Na tomto kopci se nachází rozhledna Maják. V době naší návštěvy by jste tu nepotkali živáčka avšak počasí k návštěvě nějaké rozhledny přímo vybízelo. Nebudeme vyvracet fakt, že i když počasí dnes ukázalo zimě záda, na rozhledně celkem pofukovalo. Výhled na samotné Pálavské vrchy však stál za to, ať už fouká či nefouká.
Rozhledna byla vystavěna v roce 2o12.
Z této rozhledny jsme pokračovali již po žlutem značení, která nás dovedla až k rozhledně Dalibor, která se nachází v těsné blízkosti vinařství U kapličky.
Tuto rozhlednu nechal postavit majitel vinařství a to v roce 2o12, rozhledna je 11 metrů vysoká.
Odtud nás naše nohy nesli k novomlýnské nádrži. To se nejvíce líbilo naší Angee, která nehledí jak je voda teplá/studená a když nějakou vidí vleze do ní.
Výhledy na pálavské vrchy přes Novomlýnskou nádrž byly úžasné. Vlnící se hladina tomu dodávala jistý nádech.
Napojili jsme se na červeně značenou turistickou stezku a nechali se zavést k hlavní silnici u fotovoltaické elektrárny. Zde jsme již pokračovali podél silnice zpět do obce Zaječí.
Cestou narazíte na pěknou kapličku sv. Floriána. Ideální místo na relaxování. V obci se také nachází kostel sv. Jana Křitele, který je hlavní dominantou obce.
Cestou k našemu vozu jíž nebylo nic co by stálo za řeč :o)

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..