Dnes jsme vyrazili na krátkou cca 2 hodinovou procházku do Přírodního parku Baba. Počasí nám naznačovalo, že podzim už je opravdu tady.

Angee se to moc líbilo, protože se v hromadách listí mohla parádně vyřádit.

Auto jsme tentokrát zaparkovali na louce nad obcí Jinačovice a vyrazili po zelené k rozcestí “Nad kopaninami”. Cestou jsme nalezli keš, která se nese v duchu výhledu právě na obec Jinačovice (GC1E835). Výhled je tu hezký i když cestou ke keši se najdou i hezčí pohledy.

Na výše zmíněném rozcestí jsme se rozhodli vyrazit po stopách multicache, která začíná právě na tomto rozcestí (GC2TZ7P). Jednoduchá s pěknou finálkou.

Příroda v Rakoveckém údolí je zárukou příjemné procházky a tak jsme si užívali každý metr tohoto krátkého výletu. Další keší, která nás cestou cvrnkla do nosu byla tato (GC6E41). Dále jsme pokračovali po žluté turistické značce přes rozcestí “Pod Velkou Babou”, “Pod chocholou” až k rozcestí “Pod Sychrovem”. Zde jsme se rozhodli přejít na červeně značenou trasu, protože jak se dle mapy ukázalo, dá se pak z ní snadno odbočit zpět k výchozímu bodu našeho výletu. Abychom pravdu řekli, keší se v tomto lese nachází mnohem více, ale nezmiňujeme je proto, že jsme je měli už nalezeny z předchozích návštěv.

Celá tato procházka meří cca 6,5 km a je nenáročná a dá se absolvovat i s kočárem. Zde je naznačena celá trasa (zdroj: mapy.cz)

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..