V malebném městečku Brtnice se nám před 5-ti týdny narodilo štěňátko Angee a tak jsme tento víkend vyrazili na poslední návštěvu naší krásné čtyřnohé holčičky. Moc se těšíme až jí budeme doma! Sluníčkové sobotní ráno nám hezky zpříjemnilo pomazlení s Angee a jejími sourozenci (viz náš Youtube kanál)

11109028_10205752883774689_5610453067661360930_o

Před námi byl celý víkend a proto jsme pokračovali v cestě směrem do Jižních Čech. Cílem bylo načerpat energii z přírody a užít si nádherné počasí. K ubytování nám  posloužil rodinný penzion v Českých Budějovicích, který se nacházel u lesa v klidném místě přímo u cyklostezky. Po této cyklostezce se za cca 20 minut dostanete přímo do centra. Zbytek  dne jsme strávili na sérii keší “veselá houba” (GC3KBKG), která se nachází mezi obcemi Velechvín, Ševětín a rybníkem Dvořiště. Navštívili jsme zatím jen část (klobouk) houby a návštěvu nohy nechali na příští návštěvu. Tuto sérii vřele doporučujeme, protože se nachází v krásném prostředí a zakladatel této série si dal na jejím zpracování záležet. Velmi se těšíme až budeme mít opět cestu do těchto krásných jihočeských míst. To už  s námi bude i náš čtyřnohý hafík Angee.

Z Českých Budějovic vede jedna z nejoblíbenějších cyklostezek kolem Vltavy do Hluboké a proto by byl hřích neobout in-line brusle a neužít si večerní bruslení. Po tak náročném dnu jistě každý ocení příjemnou regeneraci a obnovení sil na další den. V penzionu, kde jsme byli ubytovaní byla možnost využít infrasauny a nebo masáže. V neděli jsme si zapůjčili v Hluboké nad Vltavou, v penzionu U Švehlů, koloběžky na celodenní výlet. Před tím než jsme se vydali na výlet jsme se občerstvili v jejich kavárně výbornou ranní kávou. Po té nám už nebránilo nic vtom se vydat za dobrodružstvím , které nás čekalo. Prvním zastavením byla v zámecká zahrada na zámku Hluboká. Měli jsme to štěstí a nikdo zde tak časně ráno nebyl. Ideální podmínky na zkoumání celého zámku i zahrady bez velkého davu turistů.

10547223_10205752883454681_7694504490297158144_o

Odtud již naše cesta pokračovala po cyklostezce do Purkarece, kde se po cestě podél Vltavy nacházela malá série 22 keší (GC3P4E6).

Samotná stezka je dlouhá 10km a je výborná vtom, že se na ní nedostanou auta. Je naučná, má 12 zastavení, kde se dá posedět a odpočinout si. Můžete po ní na kole, pěšky nebo na kolobrndách jako my. Stezka je většinou po rovině, ale místy do kopce i z kopce. Sem tam se najde i nějaká ostřejší zatáčka, proto potřeba počítat (pokud jste cyklista) s tím, že můžete potkat bruslaře, psy nebo děti. Nikdy nevíte, co na vás čeká za ostrou zatáčkou.

Převážnou část stezky tvoří asfaltový povrch. Narazíte zde ale na úsek cca dvaceti metrů, kde není. Tuto část ale snadno překonáte.

Nejbližší občerstvení je až v Purkarci.

Pár tipů:

Ubytování: Penzion u Lesa

Půjčovna koloběžek:U Svehlů(velmi milí a vstřícní lidé)

Orientační ceny koloběžek:

1h – 80,-

4h – 150,-

Celý den – 200,-

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..