Na tento den jsme se domluvili s kamarády z Frýdku-Místku, že vyšlápneme na tuto známou českou horu.

Sraz byl naplánován systematicky na nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí cca kolem 10hodiny dopolední. Odtud došlo k přesunu na placené parkování u hotelu “Petr Bezruč”, které se nakonec ukázalo jako ideální výchozím bodem. (parkovné zde stojí 40kč/den)

Po zelené turistické značce, se psem v náručí, jsme se vydali vzhůru za dobrodružstvím. Prvním rozcestím byla “Hradová – nad salašem” kde jsme změnili barvu turistického značení na modrou. Doposud však zatím žádné náročnější stoupání a tak bylo jasné, že to nejhorší nás teprve čeká :o)

Místy se nám nabízeli opravdu nádherné výhledy do krajiny. Modré turistické značení nás zavedlo téměř až na samotný vrchol této hory. Poslední úsek nás však po “terasách” vedlo žluté značení.

Místy se člověk hezky zapotil, ale společnost byla příjemná a tak se vzájemnou podporou nebyl problém hroší terén překonat.

Naplánováný byl cca 12km dlouhý okruh, který jsme zvládli vcelkem pohodovém čase kolem 5 hodin.

Na samotném vrcholu se nacházelo občerstvení a tak nám byla odměnou polévka a pivečko.

Výhled do okolní krajiny byl famózní a pocity, které v našem těle kolovali podporovala dřina, kterou bylo zapotřebí absolvovat, abychom vrcholu dosáhli.

Cesta dolů byla o poznání jednodušší, zvolili jsme červeně značenou stezku, která nás přivedla na rozcestí “Lukšinec” odkud nás navádělo značení žluté.

Cestou jsme nahlédli k Odrášovým a Studeným jekyním, kouzelné a tajemné místo.

Na stezce se nacházelo jedno z dalších překvapení, bylo jím další občerstvení, které přišlo vhod. Toto občerstvení neslo název “U veličků” . Nic extra, ale základní požadavky obyčejných turistů dokážou naplnit :).

DCIM100GOPROGOPR1674.

 

Posledním rozcestím, na kterém došlo ke změně směru bylo “Satina – u korýtka”. Zde jsme přešli zpět na zelenou, která nás přivedla až k našemu autu.

Celý okruh byl nakonec naplánován výborně, společnost také parádní a potvrzuje se pravidlo – “jaký si to uděláš, takový to máš”

Cestou jsme nalezli pár keší, celkem se jich ná této trase podařilo nalézt 6 a pokoušeli jsme se o jednu vrcholovou multicache, ale tam nám štěstí nepřálo.

Keší je cestou o něco více, ale buď jsou mystery a nebo bylo zapotřebí uhnout z cesty a na to jsme neměli příliš času ani náladu.

Celkově hodnotíme toto místo kladně a určitě nelitujeme toho, že jsme se sem vydali.

Souhrn:

Parkování: Hotel Petr Bezruč (cena 40kč/den)

Délka trasy: 12km (cca 5h)

Občestvení: Na vrcholu Lysé hory

Cestou dolů – U veličků

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..