Náš druhý den ve Vysokých Tatrách

Pro naši druhou výpravu jsme zvoli cestu:

– > Tři Studnicky – Koprová dolina – Kmeťův vodopád – a zpět <-

Kdo chce jen pár rad, tipů, fotky nebo záznam naší trasy nalezne tyto informace dole pod článkem.

Tuto procházku jsme započali z parkoviště u Tří Studniček (5€) odkud vede značená turistická cesta kousek po zelené k prvnímu rozcestníku odkud se můžete vydat budťo na Křiváň nebo právě k vodopádu. Pokud se rozhodnete pro vodopád, vydáte se po červené přes louku k dalšímu rozcestníku.

Zde už toho na výběr moc nemáte, můžete pokračovat po Tatranské magistrále dále do obce Podbranské a nebo po modré sestoupit do Koprové doliny k dalšímu rozcestníku. Cestou Vás čekají krásy divoké přírody.

Od rozcestníku u odpočívadla v Koprové dolině pokračujte dále po moře značené asfaltové cestě až ke Kmeťovu vodopádu (cca 3,5km).

Posledních cca 150m k vodopádu vede do mírného kopce k vyhlídce.

Vodopád je nejvyšší na Slovensku a v průvodci, který jsme sebou měli se mu vůbec nevěnovali, netušíme proč. U vodopádu se nachází malá vyhlídka z které sice není vidět vodopád úplně celý. Ono to totiž ani tak úplně nejde, nejedná se totiž o vodopád, který by byl od shora dolů pěkně rovný, ale cca v polovině se stáčí. Nicméně i přesto, že se Vám na fotografie nevleze skrze svůj tvar celý, je to příjemná procházka a hezké místo.

Ideální procházka na takový ten relaxační den, kdy už máte za těch pár dní něco nachozené.

Zpět se vydáme tou stejnou cestou, tzn opět po asfaltové cestě až k rozcestníku, kde se vydáme do mírného kopce.

No Comments

Post A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..